Yapısal Kablolama

yapısalkablolama

Telefon santrali ve internet erişiminin çalışması için her şirkette bir kablo altyapısına ihtiyaç vardır. Yeni taşındığınız ofisinizde mevcut bir altyapının olmaması durumunda Metro Telekom olarak firmamız tarafından kurulan kaliteli ürünler ile sağlam ve ömürlük bir kablolama altyapısına sahip olabilirsiniz.Yaptığımız kablolama işlemleri 1. sınıf malzeme ve 1.sınıf işçilik ilkesi ile yapılır.Günümüzde Telefon ve Data arızalarının çoğunluğu altyapı hatası yüznünden kaynaklanmaktadır.Bu sebeple yaptığımız kaliteli işçiliğin önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılır.Sağlam hedefleri olan her kuruluşun sağlam bir altyapıya sahip olması elzemdir.

Yapısal Kablolama ve Getirdiği Avantajlar

Firmamız mimari proje aşamasındaki yapısal koblolama işlemlerinin yanı sıra, kablolu kablosuz ağ kurulumu, ağ performansı ölçümü, ve mevcut kablolama sisteminin analizi ve  etiketlenmesi işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

  • Bilgisayar, yazıcı, güvenlik kamerası vb. her türden aktif sistem aynı kablolama üzerinde çalışabilmektedir.
  • Yapısal kablolama sistemleri için verilen “uzun periyotlu sistem ve uygulama garantisi” (üreticiye göre değişmekle birlikte (15-20 yıl) ve bu sisteme sahip olmakla yükselecek ortak yazılım, donanım kullanma oranının sağlayacağı maliyet düşürücü etkiler düşünüldüğünde, ilk yatırım maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen, sistem, düşük bir “toplam sahip olma maliyeti” ile elde edilir.
  • Yapısal Kablolama; büyük miktarlardaki bilginin, ses, veri ve görüntü şeklinde iletim ve paylaşımını sağlayan; intranet, video konferasn, IP Telefonu vb. uygulamaları destekler.
  • Sistemin getirdiği esneklik sayesinde patch panelde yapılacak basit bir port değişikliği ile; herhangi bir data noktası veya telefon hattının başka bir yere taşınabilmesine olanak sağlanmaktadır.
  • Yapısal Kablolama üzerinden kaynaklanabilecek arızalar kısa sürede tespit edilip giderilebilir.
  • Sistem yönetiminin basitleşmesi ile uzman çalıştırma ihtiyacı ortadan kalkar.
  • Kablolama organizasyonu sağlanmakta ve uygulanan patch panel ve kabinet sistemi ile kablolar dekoratif bir görüntü kazanmaktadır.

Kısacası firma içi güvenlik, internet ve iletişim araçlarının sağlıklı bir şekilde işleyişi ve en yüksek kapasitede verim alınabilmesi için ilk başta sağlıklı bir kablolama altyapısı gereklidir. Unutmamak gerekir ki sağlam bir temel üzerine inşa edilen her öğe devamlı ve kalıcıdır. Dolayısı ile bir firmanın can damarları konumunda olan yapısal kablolama sistemi yatırım yapılması gereken ilk temel taşıdır.

2019-02-13T11:51:50+03:00