Telefon Hattı Onarım

telefonhattıonarım

Telefon Hattı Onarımı

Karel santral sistemi kullanıcılarının sıklıkla karılaştığı sorunlardan biri telefon hattı arızasıdır. Sabit telefon hattının karel santral cihazına bağlantısının koptuğu durumlarda yaşanır. Hat arızalarının belirtisi; firmanızı arayan kişilerin telefon hattınızdan ulaşamaması gibi büyük bir sorun olarak ortaya çıkar. Firmanıza ulaşılamaması olası müşteri ve iş kaybı gibi zararlara yol açabilir. Karel Santral Servisi ekiplerimizin tecrübeleri doğrultusunda telefon hattı arızalarının şikayet türleri genelde şu şekildedir;

  • Telefon hattı çalıyor santralde herhangi bir ses duyalamaması.
  • Telefon hattı arandığında direk meşgul çalması.
  • Telefon hattı arandığında santral çalıyor fakat açıldığında karşıdan herhangi bir ses gelmemesi
  • Telefon hattı arandığında hattın çalmadan kapanması.
  • Telefonla konuşurken hattın aniden kesilmesi
  • Telefonla konuşurken parazit ve gürültü olması

Bunlar gibi sorunlar yaşıyorsanız muhtemelen türk telekom veya diğer operatörlerden almış olduğunun telefon hattınız ile santral arasındaki bağlatıda sorun yaşıyorsunuz demektir.

Telefon Hattı Arıza Servisi

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki hat arızalarının %90’ı Telekom şebekesinden karel santralinize gelen kablonun herhangi bir sebeple kopması veya arızalanması yeraltındaki kabloların su alması bina girişindeki telekom kutusundaki bağlantı hatası gibi durumlardan kaynaklanmaktadır. Yani bir başka deyişle hat arızalarının çok küçük bölümü karel santral arızası kaynaklı olabilir. Yukarıda belirttiğimiz şikayetlerden birini yaşamanız durumunda aklınıza ilk gelmesi gereken telefon hattınızın santrale bağlantısını kontrol etmektir. Santral telefonunuzdan 9’dan hat aldığınızda boş bir ses ile karşılaşıyorsanız bu sabit hat kablonuzun santrale çevir sesini veremediğini gösterir. Bu gibi durumlarda telefon hattınızı “121” telekom arıza servisinden arıza kaydı bırakmanızı öneririz. Başka bir telekom operatöründen hizmet alıyorsanız ilgili operatörün arıza birimi ile iletişime geçmenizi öneririz.

Hat arızalarının hızlı bir şekilde çözümü için firmamızdan teknik servis hizmeti alabilirsiniz. Uzman karel teknik servis ekiplerimizin yapacağı çalışmalar doğrultusunda arızanın kaynağı tespit edilerek gerekli çalışmalar başlatılır.Sorunun karel santral cihazınızdan kaynaklanması gibi durumlarda gerekli yedek parça ve onarım işlemini yapılarak arıza hemen giderilir. Sorunun telekom operatörlerinden kaynaklandığı durumlarda ise karel santral servis ekiplerimiz operatör ile sizin adınıza irtibata geçerek gerekli teknik bilgilerin verilmesi sonucunda normalden çok daha hızlı bir şekilde sorun çözüme kavuşturur.

2019-02-13T11:44:36+03:00