Network Ağı Kurulumu

network

Network Kurulumu

Network kurulumu; firma içi bilgisayar, santral, yazıcı ve güvenlik sistemlerinin birbiri arasında ki haberleşme bağının kurulması olarak tanımlanabilir. Yerel ağ kurulumunun amacı firma içinde kullanılan her cihaza statik IP verilerek bir anlamda her cihaza kendine özgü adres tanımlanarak, veri alışverişi yapabilmesini sağlamaktır.

Ağ Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı bir yerel ağ kurulumu için kullanılacak donanımlar ve kablonun kalitesi çok önemlidir. Bilgisayarlara giden cat6 kablolar patch panele işlenerek düzenli bir hal alınması sağlanır. İşlenen kablolar etiketleme sistemi ile numaralandırılarak hangi kablonun hangi cihaza gittiğinin şeması çıkartılır. Daha sonra 10/100/1000 mbit akıllı switchler ile tüm sisteme internet dağıtımı yapılır. İstenildiği takdirde modem ile switch arasına Firewall (güvenlik duvarı) eklenerek internet erişimi olan cihazların güvenlik seviyeleri maksimuma çıkartılır.

Network Ağının Avantajları

Orta ve büyük ölçekli şirketler için olduğu gibi kobi için de network ağ kurulumu birçok avantaj sağlamaktadır. Minumum iki ya da daha fazla bilgisayarın bulunduğu alanlarda, bilgi paylaşımını hızlı bir şekilde yapmak ve önemli bilgileri ortak alanda toplamak, veri kaybı gibi sorunların da önüne geçmektedir. Network ağı kurulumu hakkında daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

2019-02-13T11:46:26+03:00